گروه فنی، مهندسی، قراردادی و حقوقی امورپیمان‌

4311 043 0912

logo

تاییدات و تعهدات پیمانکار

166 بازدید

یک پیمانکار یک سری تاییدات و تعهداتی دارد که در طول انجام پروژه باید آنان را به درستی انجام دهد پیمانکار تایید می نماید که هنگام تسلیم پیشنهاد مطلاعات کافی انجام داده و هیچ موردی باقی نمانده است که بعدا در مورد آن استناد به جهل خود نماید. ما در این مقاله به شما در مورد تاییدات و تعهدات پیمانکار به شما مطالبی را خواهیم گفت.

تاییدات و تعهدات پیمانکار

 1. تمام اسناد و مدارک موضوع ماده ۲ موافقتنامه را مطالعه نموده و از مفاد آن کاملا آگاه شده است.
 2. نسبت به تعیین نیروی انسانی مورد نیاز و تدارک مصالح، تجهیزات، ماشین آلات وابزار اجرای کار طبق مشخصات در محل یا از نقاط دیگر اطمینان یافته است.
 3. محل اجرای کار را دیده و بررسی کرده است و از وضعیت آب و هوا، بارندگی و امکان اجرای کار در فصلهای مختلف سال، با توجه به آمار ۲۰ سال پیش از تاریخ ارائه پیشنهاد قیمت و در نظر گرفتن مدت اجرای کار، اطلاع یافته است.
 4. از قوانین و مقررات مربوط به کار، بیمه های اجتماعی، مالیاتها، عوارض و دیگر قوانین و مقرارت که تا تاریخ تسلیم پیشنهاد معمول و مجزا بوده است، کاملا مطلع بوده و متعهد است که همه آنها را رعایت کند. در هرحال، مسئولیت عدم رعایت قوانین و مقررات یاد شده، برعهده پیمانکار است.
 5. در تهیه پیشنهاد قیمت، سود مورد نظر خود و تمام هزینه های ناشی از مفاد بندهای بالا در نظر گرفته و بعدا از هیچ بابت، حق درخواست اضافه پرداختی ندارد.
بیشتر بخوانید: پیمانکار کیست؟

کارکنان

 • پیمانکار متعهد است که عملیات موضوع پیمان را به وسیله افرادی که در کار خود تخصص و تجربه کافی دارند، انجام دهد. کسانی که در اجرای پیمان خدماتی برای پیمانکار انجام می دهند، کارکنان پیمانکار شناخته می شوند. اگر در اسناد و مدارک پیمان، استفاده از متخصصان خارجی پیش بینی شده باشد، پیمانکار متعهد است قبلا وضعیت استخدام، مانند میزان حقوق و مزایا، مدت استخدام و محل اقامت مشخصات آنها را به وسیله مهندس مشاور به اطلاع کارفرما برساند و با رعایت مقرارت ذیربط و تامین هزینه های مربوط، برای استخدام آنها اقدام کند. کارفرما تسهیلات لازم را برای استخدام متخصصان یاد شده فراهم می نماید. تشخیص لزوم و حدود تسهیلات مزبور با کارفرماست و این مساعدت از مسئولیت پیمانکار نمی کاهد.
 • تامین نیروی انسانی مورد نیاز و محل سکونت مورد نیاز و محل سکونت مناسب،آب آشامیدنی و روشنایی کافی برای آنها به عهده پیمانکار است و یکی از مهمترین تاییدات و تعهدات پیمانکار است.
 • کارکنان ایرانی کارگاه باید دارای شناسنامه، کارکنان بیگانه کارگاه باید دارای پروانه اقامت و اجازه کار باشند.
 • پیمانکار نباید کارکنان شاغل کارفرما، وزارتخانه ها و سازمانها و شرکتهای دولتی و شهرداری ها را بدون اجازه مسیولان ذیربط استخدام نماید. همچنین پیمانکار باید از به کار گماشتن اشخاصی که استخدام آنها از نظر اداره وظیفه عمومی مجاز نیست خودداری کند.
 • پیمانکار موظف است برای کارگران کارنامه کارکرد روزانه صادر کند و در اختیار آنان قرار دهد. مهندس ناظر می تواند از ادامه کار کارگران بدون کارنامه جلوگیری کند.
 • پیمانکار متعهد است که دستمزد کارگران خود را طبق قانون کار مرتبا پرداخت کند. در صورتی که در پرداخت دستمزد کارگران تاخیری پیش آید، مهندس مشاور به پیمانکار اخطار می کند که طلب کارگران را پرداخت نماید.

مسئولیت حسن اجرای کار،برنامه کار،گزارش پیشرفت کار، هماهنگی با پیمانکاران دیگر، رییس کارگاه

 1. تاییدات و تعهدات پیمانکار حسن اجرای کارهای موضوع پیمان را طبق اسناد و مدارک پیمان بعهده دارد.
 2. پیمانکار متعهد است که سازمان، روش اجرا و برنامه زمانی تفصیلی اجرای کار را طبق نظر مهندس مشاور بر اساس نقشه های موجود برنامه زمانی کلی تهیه کند. و ظرف یک ماه از تاریخ مبادله پیمان یا مدت دیگری این اسناد را تسلیم مهندس مشاور نماید.
 3. در صورتیکه در حین اجرای کار، پیمانکار تشخیص دهد که تغییراتی در برنامه زمانی تفصیلی ضروری است، موظف است که پیش از رسیدن موعد انجام کارهایی که به نظر او در برنامه آن تغییر داده شود، مراتب را با ذکر دلیل به مهندس مشاور اطلاع دهد.
 4. پیمانکار متعهد است که هماهنگی لازم با دیگر پیمانکاران یا گروه های اجرایی متعلق به کارفرما که به نحوی با موضوع قرار داد مرتبط هستند، به عمل آورد. و در پایان هر ماه گزارش کامل کارهای انجام شده در آن ماه را تهیه نماید.
از محصول ما دیدن کنید: مجموعه کامل قوانین، مصوبات و بخشنامه‌های کاربردی پیمانکاری

کنترل نقطه نشانه، پیاده کردن نقشه ها، اندازه گیریها

پیمانکار پیش از آغاز عملیات موضوع پیمان، باید نقاط نشانه مبدا را از لحاظ تطبیق با نقشه ها کنترل نماید و در صورتی که اختلافی موجود نباشد، درستی آنها را تایید و اعلام دارد و در صورتی که اختلافی وجود داشته باشد، مراتب را به اطلاع مهندس مشاور برساند.

یکی دیگر از تاییدات و تعهدات پیمانکار این است که نقشه ها، امتداد محورها را با نظارت مهندس مشاور پیاده کند و درستی آنها را با مهندس مشاور صورت مجلس کند در صورتی که هنگام پیاده کردن نقشه ها، امتدادها و محورها، اختلافی در مورد تراز زمین طبیعی با تراز آنها در مدرک فنی مشاهده شود، وضع موجود را پیمانکار و مهندس مشاور و کارفرما صورت مجلس می کنند.

اندازه گیری ها بر اساس نقشه های اجرایی، دستور کارهای اجرا شده و صورتجلسها، که شامل کروکیهای لازم و روشن است یکی دیگر از تاییدات و تعهدات پیمانکار است که انجام می شود.

ما در این مقاله قسمتی از تاییدات و تعهدات پیمانکار را به شما گفتیم که شما بتوانید در اجرای پروژه خود به درستی عمل کنید؛ شما عزیزان می توانید با رفتن به قسمت فروشگاه امور پیمان از دیگر محصولات ما استفاده کنید.

آیا این مطلب را می پسندید؟
https://omoorepeyman.ir/?p=5473
اشتراک گذاری:
واتساپتوییترفیسبوکپینترستلینکدین
Avatar
برچسب ها:

نظرات

0 نظر در مورد تاییدات و تعهدات پیمانکار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.